O trudnym uczuciu, które łączy nastolatków

O trudnym uczuciu, które łączy nastolatków

Zakochać się niewłaściwie

Anna Szafrańska prezentuje czytelnikom drugi tom cyklu “Na zawsze” – “Nasze jutro” (https://www.taniaksiazka.pl/nasze-jutro-na-zawsze-tom-2-anna-szafranska-p-1311275.html). To kontynuacja historii Daniela i Łucji, rodzeństwa, które straciło matkę. Ich niedostępny emocjonalnie ojciec nie jest w stanie im pomóc, ponieważ sam nie do końca potrafi sobie poradzić z sytuacją. Dwoje młodych ludzi bardzo mocno się do siebie zbliża i wiedzą, że łączące ich uczucie jest co najmniej niewłaściwe, ale nic nie mogą na nie poradzić. Gdyby tylko Daniel chciał podzielić się z Łucją sekretem, który zna tylko on, nic nie byłoby już tak trudne i pokręcone. Ale w jakiś niezrozumiały sposób milczy i nie chce się tą wiadomością dzielić. W tym tomie do równania dołączy zazdrosna o rywalkę koleżanka z klasy Daniela, która zaczyna w bardzo agresywny sposób walczyć o jego względy. Bohaterka nie może czuć się bezpieczna, a zachowania Zośki wykraczają poza normalną próbę zjednania sobie miłości mężczyzny.

Autorka w bardzo dobry sposób oddała naturę rozmyślań nastolatków, ich problemów i zmaganiem się ze światem i uczuciami. Kontrowersyjny temat, miłość między rodzeństwem, jest dodatkowo podbity ich zmaganiem z ogromną tragedią jaka zdarzyła się w ich rodzinie. Rodzące się między nimi uczucie, z którego niewłaściwości zdają sobie sprawę, nie może zostać przez nich powstrzymane. Kieruje nimi jakaś nieodparta siła, która nie jest tylko i wyłącznie fizyczną rządzą. Co ciekawe, autorka na każdym kroku uczula czytelnika, by nie próbował oceniać ich zachowania, ale starał się wczuć w ich rozterki i spróbował zastanowić się nad tym, co mogą odczuwać, jak mogą ułożyć sobie życie. Publikacja jest więc przeznaczona tylko dla tych osób, które na pierwszym miejscu nie postawią związku kazirodczego między bohaterami.

Jak to wszystko rozwiązać?

Nasze jutro” jest drugą i zarazem ostatnią częścią historii bohaterów. Miłość, z którą walczą, którą ukrywają nawet przed sobą prowadzi ich do emocjonalnych rozdroży, na których w pewnym momencie nie wiedzą już co jest właściwe, a co nie. Z początku próbują dodać sobie otuchy po stracie mamy, później nie wiedzą do końca, czy to co robią nie zasługuje na pomstę do nieba. Okazuje się, że nawet najmniejsze kłamstwo jest w stanie zniszczyć wielu osobom życie, tak samo jest w tym przypadku. W historii pojawi się jeszcze toksyczna postać, Zośka, która w szaleńczej zazdrości o uczucia Daniela będzie starała się wyeliminować Łucję z jego życia.

Książka jest warta przeczytania nie tylko ze względu na swój kontrowersyjny temat. To składnica uczuć i emocji, które w bardzo łatwy sposób udzielają się czytelnikowi. Wzruszenia murowane.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com